Teknoloji

Kanyon Koleji olarak teknolojik becerilerin akademik başarı üzerindeki etkisini önemsiyoruz. Gelecekte ayakta kalacak ülkelerin; teknolojiyi sadece kullanan değil, teknoloji üreten bireylerden oluşacağı görüşüyle, amacımız teknoloji kullanımı konusunda bir kültür oluşturmak ve her öğrenciyi olabildiğince ileri düzeylere taşıyabilmektir. Bu doğrultuda öğrencilerimizin hem teknoloji okuryazarlığı bilgi ve becerileri hem de teknoloji ile girişimcilik becerileri kazanmaları hedeflenmektedir. Akademik ders kazanımları ile sarmal şekilde devam eden ders içeriklerimiz, bilgisayar okur-yazarlık becerileri, 3D tasarım, bilgisayar programlama, robotik ve web tasarımı konularından oluşmaktadır.
Detaylı bilgi için tıklayınız.
Herkesin sorumlu, yansıtıcı ve dengeli akademik, kişisel, sosyal ve küresel bağlamları modellediği bir dünya öngörüyoruz.
TASARLA YARAT VE SUN
(RESİM)

Teknoloji hayatımıza o kadar derin bir düzeyde entegre oldu ki, çoğumuz onsuz bir yaşam hayal etmeyi zor buluyoruz. Teknoloji becerileri sadece başarılı akademik ve profesyonel kariyerlerin ayrılmaz bir parçası olmakla kalmaz, aynı zamanda en iyi şekilde diğer öğrenme bağlamında öğrenilir, izole bir teknoloji sınıfında veya bilgisayar laboratuvarında öğrenilmez. Örneğin, öğrenciler Fen veya Matematik sınıfındaki bir proje üzerinde çalışırken bir çizelge aracı kullanarak çizelgeleri ve grafikleri daha iyi anlarlar; Öğrenciler en iyi bir Literatür dersi için yazarken bir bloglama ve kelime işlemci aracında nasıl gezinileceğini anlarlar. Bu teknoloji odaklı bir sınıf ihtiyacını ortadan kaldırmaz, ancak teknoloji sınıfını öğrencilerin kodlama, yazılım geliştirme ve robotik gibi ileri teknoloji becerilerini daha iyi anlayabilecekleri bir yer olarak yeniden şekillendirir.
Okulumuzun sağladığı bilişim dersliklerinde her öğrenciye ait olan ve sorumlu olduğu bir bilgisayar vardır. Öğrencilerimiz teknolojiyi sorumlu ve güvenli bir şekilde nasıl kullanacakları ve öğrenmelerini desteklemek için teknolojinin gücünden nasıl yararlanacakları konusunda eğitim oturumlarına katılıyorlar. Teknoloji araçları, öğretmenler ve diğer öğrencilerle iletişim kurmak için sayısız yol sunar ve öğrencilerimiz bu alanda farkındalıkları oluşturarak eğitim alırlar.
Yaptığımız her şeyde önemli bir unsur ebeveyn katılımıdır. Ebeveynlerin, çocuklarının evdeyken teknolojide gezinmesine en iyi nasıl yardımcı olacaklarını anlamaları önemlidir. Bu nedenle ebeveynlerin deneyimlerini paylaşmaya, fikirlerini dile getirmeye ve teknoloji ve zorlukları hakkında bilgi edinmeye davet edildiği düzenli etkinlikler sunuyoruz. Ayrıca öğretmenlerimiz için sürekli profesyonel gelişim sağlıyoruz, bu nedenle öğretim ve öğrenci öğrenimlerini geliştirmek için teknolojiden yararlanmanın en etkili yollarını anlıyorlar. Ayrıca öğretim dışı kadromuza atölyeler sağlıyoruz, böylece organizasyonumuzun her köşesi teknolojiden en iyi şekilde yararlanmayı öğreniyor.