Spor

FOTOĞRAF
Kanyon Koleji’nde spor, öğrencilerine sunduğu öğrenme deneyimlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Amacımız beceri geliştirme uygun rekabete katılım yoluyla kendine güvenme, takım çalışması ve sportmenlik geliştirmektir.
Dr. Asım Taşer Spor Kompleksi veKanyon Koleji Spor Kulübü, bilimsel olarak oluşturulan spor eğitim programlarıyla çocukları ve gençleri sağlıklı bir spor ortamında yetiştirmeyi, onların spordaki yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlar. Kanyon Kolejinde öğrencilere sunulan imkânlar onları spor yapmaya yönlendirir ve her öğrenci tüm alanlardan yararlanır.
Detaylı Bilgi için tıklayınız.
Kanyon Kolejinde, öğrenciler birbirini tamamlayan bir dizi yeteneği belirlemeyi ve bunlardan yararlanmayı öğrenirken tutku arayışı teşvik edilir. Bir dizi ders dışı deneyim sunuyoruz.
TUTKUNUN PEŞİNDE
Kanyon Koleji öğrencileri; basketbol, tenis,voleybol, yüzme, , jimnastik, futbol, gibi sportif faaliyetlerle akademik eğitimlerinin yanında sanatsal ve fiziksel gelişimlerini de üst düzey imkanlarla ve modern tesislerde sürdürüyor. Öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda performans sporlarına yöneltmek ve ilgilendikleri branşların yaşam kültürlerini onlara tanıtmak beden eğitimi ve spor derslerinde en değerli prensiplerimizdir.

Kanyon Koleji öğrencileri spor becerileri aşağıdakilerle karakterize edilir
•Okulun temel değerlerine bağlılık
•Temel fiziksel ve atletik becerilerin geliştirilmesi
•Öğrencilerin çeşitli spor dallarına katılmalarının teşvik edilmesi
•Tüm öğrencilerin geniş katılımı için destek
•Uygun rekabette başarı fırsatları
Okul takımları, alanında uzman ve deneyimli kadrolarla çalışırlar. Her öğrencinin ilgi ve yetenekleri değerlendirilir. Sonuçlara göre kulüp sporcuları ve takımlar oluşturulur. Öğrencilere Kanyon Koleji Spor Kulübü bünyesinde lisanslı sporcu olma imkânı sağlanır. Yüzme branşımız ülke çapında resmi ve özel yarışmalara katılan şampiyon öğrenciler yetiştirmektedir. Öğrenciler her yıl kazandıkları pek çok dereceyle sportif başarılarını artırmaktadır.