Sanat

Kanyon Koleji Koleji öğrencileri hem akademik hem de tamamlayıcı programlar yoluyla kişiliklerinin sanatsal boyutunu keşfetme şansına sahip olacaklardır. Kanyon Koleji eğitim kampüsünde Görsel Sanatlar Atölyesi, Seramik Atölyesi, Uygulamalı Müzik Merkezi ve Gösteri Sanatları/Drama dersliklerinin bulunmasından gurur duymaktadır.
Detaylı Bilgi için tıklayınız.
SANAT VE BECERİYE ADIM ADIM

Öğrencilere birbirini tamamlayıcı yetenekler sunan ve geliştirmeyi öğrendikçe tutku arayışına teşvik eden sanat merkezimizde öğrencilerimiz özgün çalışma imkânı elde ediyor. Görsel Sanatlar Atölyesinde fotoğraf, üç boyutlu tasarım ve çizim sınıfları, özgün boyama ve sergi sınıfları, kültürümüzü yaşatacak yeni tasarımlara pencere açan el sanatları ve beceri sınıfları olmak üzere üç derslik bulunur.
Seramik ve heykel atölyesinin öğrencilere sunmuş olduğu teknik ve sanatsal malzemeler kapsamında imgesel, reprodüksiyon çalışmalar, dekoratif ve fonksiyonel obje tasarımları ile öğrencilere ders dışı deneyimler sunuyoruz. Müzik Merkezi ise iki büyük derslik ile birlikte 1 prova odasından oluşur. Gösteri Sanatları/drama için kullanılan alan ise 600 kişilik bir gösteri salonu/tiyatroyu, 60 kişilik daha küçük bir gösteri salonunu ve çok amaçlı bir prova salonunu kapsar. Öğrencilerden, akademik programları gereği ve mezuniyete yönelik olarak, sanat ile ilgili program koşullarını yerine getirmeleri beklenir. Buna ek olarak, ders dışı programlar aracılığıyla sahip oldukları becerileri daha da geliştirebilir veya yatkın oldukları yeni alanları keşfedebilirler.

ŞİMDİYE KADAR VERDİĞİM EN İYİ KARAR
Kanyon Koleji sahne sanatları programına geçiş için hiçbir şey sizi hazırlayamaz.İlk gün sahneyeb girerken, mevcut herkesten gelen bu muazzam sevgi, destek ve şefkat dalgasıyla vuruluyorsunuz. Sahne sanatlarına katılmanın Kanyon’da aldığım en iyi kararlardan biri olduğuna inanıyorum.