23 Nisan Şenliği

  • 19/04/2019
  • 121 okundu

Türkiye Büyük Millet Meclisi açılışının 99. Yıl dönümünde Kanyon Koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı coşku içinde kutlandı.
Okul müdürümüz Sayın Tuğba Süren Adatepe ”Dünün çocukları yine dünde yetişkin olup büyük işler başardı. Biz de bu büyük başarıları çoğaltıp bu vatanı vatanlar içinde en büyük vatan, bu milleti milletler içinde en büyük millet yapmayı en büyük görev olarak bilmeliyiz. Bunu da başaracak olanlar bugünün çocuklarıdır. Çocuklarımızı; tarihini bilen, ufkunu gören ve adımlarını buna göre atan bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur” diyerek günün anlam ve önemini belirtti.
İlkokul 2. Sınıf öğrencilerimizin “23 Nisan “adlı oratoryo sunumları milli birlik ve beraberlik duygularını bir kez daha vurguladı.Programımız 3.Sınıflarımızın sergilemiş oldukları dans gösterileri ve okul korosu ile sona erdi.
Bugünün çocuğu,yarının emanetçisi ve hayatımızın renkleri olan tüm öğrencilerimizin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.